Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut’tan Başkan Soyer’e ziyaret

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı, Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut,  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Görüşmede İzmir’e ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çeşitli temaslar için İzmir’de bulunan Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı, Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut’u ağırladı. Ziyarete Nikolaus Meyer-Landrut’un eşi Brigitte Meyer-Landrut ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Sivil Toplum, Temel Haklar, Yargı ve İçişleri Bölüm Başkanı Alexander Fricke de katıldı.

Soyer: “Fuarlar İzmir’de herkese dokunuyor”

Başkan Tunç Soyer İzmir’in ekonomisindeki dinamizmden söz ederek, “Tüm zorluklar kenti ve iş insanlarını krizlere karşı dirençli kılıyor. Durum ne olursa olsun kendilerini geliştiriyorlar” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin fuarcılık şirketi İZFAŞ’ın bu yıl 40’a yakın fuar düzenleyeceğini söyleyen Başkan Soyer, “Fuarlar İzmir’de herkese dokunuyor. Oteller, taksiler, esnaf fuarlardan kazanç sağlıyor” şeklinde konuştu.

İzmir temasları kapsamında Ege Üniversitesi’ndeki teknoparka gittiklerini söyleyen Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ise üniversiteler arası işbirliğinin önemini vurgulayarak, “Bir kentin kardeş kentleri, ortakları varsa bu kentlerdeki üniversitelerin işbirliği yapabileceklerini düşünüyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir