Bahçeli’nin ‘ittifak’ çağrısına İYİ Parti’den yanıt: ‘Kirada oturduğu evi satmaya kalkıyor’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’ye ‘ittifak’ çağrısı gündem oldu.

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili ve İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Rıdvan Uz konuyla ilgili Twitter’dan açıklama yaparak, “Beyefendi kirada oturduğu evi satmaya kalkıyor Fesübhanallah” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Metin Ergun da sosyal medya hesabından, “Türk milliyetçiliği varlığı itibariyle siyasal İslamcılığa karşı konumlanmış bir harekettir. Dolayısıyla öyle bir yapıyla yan yana olmaz, olamaz. Tarihinin en çetin mücadelesini de, 20. yüzyılılın ilk yarısında siyasal İslamcılara karşı vermiştir” yanıtını verdi.

Ne olmuştu?

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, CNN Türk’te Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına gönderdiği açıklamada, MHP lideri Bahçeli’nin İYİ Parti’ye çağrısını iletmişti.

Bahçeli’nin MHP’den ayrılıp İYİ Parti’ye katılanlara 2019 yılında partiye dönme çağrısı yaptığını hatırlatan Özdemir, “Sayın Genel Başkanımız, 1 Ağustos 2019 tarihinde Twitter üzerinden bir mesaj yayınlamış ve geçmişte MHP’de yer alıp İYİ Parti bünyesine geçen isimlere bir çağrıda bulunmuştu. Yine Sayın Genel Başkanımız, sizlere hürmetlerini sunarak, İYİ Parti’ye yeni bir çağrısını iletiyor ve saygıdeğer kamuoyuyla paylaşıyor” demişti.

Bahçeli’nin mesajı, “Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına” olmuştu.

Söz konusu ifadelere İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın’dan ilk yanıt gelmişti. Akalın, “Devlet Bey bir üçüncü yol çağrısı yapıyorsa, yani bir milliyetçiler ligi kurmak istiyorsa zaten biz oradayız. Buyursun gelsin. Yok eğer bir siyasal İslamcının önderliğinde Türk milliyetçiliğini peşkeş çekiyorsa zaten o gereğini yapıyordur bize ihtiyaç yoktur” demişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir