İHH, 26 ülkede yetim ve ailelerine yönelik 196 proje hayata geçirecek

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, düzenleyeceği “Yetim Dayanışma Günleri” kapsamında 26 ülkede yetim ve ailelerine yönelik 196 projeyi hayata geçirmeyi hedefliyor.

Vakıftan yapılan açıklamada, “Yetim Dayanışma Günleri” için İHH ekiplerinin her yıl, Türkiye’den yola çıkıp dünyanın dört bir yanındaki yetimleri ziyaret ederek bölgelerde çocuklara ve ailelerine yönelik yardım çalışmaları yürüttüğü belirtildi.

Bu yıl 12’ncisi düzenlenecek “Yetim Dayanışma Günleri”nde, Türkiye dahil 26 ülkede çalışma yapılacağı aktarılan açıklamada, 196 projeden 18 bini aşkın yetim çocuğun ve ailesinin faydalanmasının hedeflendiği kaydedildi.

Açıklamada, vakfın yetimlere ve ailelerine gıda, giysi, kırtasiye, burs, teknolojik ürün, bisiklet, ev eşyası yardımları, evlerine tadilat desteği, engelli yetim çocuklara tedavi hizmeti ayrıca sağmal inek ve keçi dağıtımı, sera kurulumu, bakkal açılışı, tuk-tuk aracı dağıtımı ve dikiş makinesi desteği sağlarken yetimhanelerde gezi, bilgi yarışması ve uçurtma şenliklerinin düzenleyeceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir