İtalyan futbolcu eski sevgilisini feci şekilde öldürdü

İtalya, 2022 yılının Ağustos ayında 56 yaşındaki eski sevgilisi Alessandra Matteuzzi’yi feci bir şekilde öldüren 28 yaşındaki futbolcu Giovanni Padovani’ye verilen cezayı konuşuyor…

İtalya’nın kuzeyindeki Bologna’da 23 Ağustos 2022’de yaşanan olaydan önce futbolcudan ayrılan Matteuzzi Padovani’nin kendisini takip ve tehdit ettiğini söylemiş ve bu durumdan rahatsızlık duyduğunu açıklamıştı.

Fakat takıntılı adam Ağustos’ta kadının Dell’Arcoveggio Caddesi’ndeki evinin yakınlarındaki bir bahçede eline aldığı bahçe eşyası ile kadına saldırdı.

FECİ ŞEKİLDE DÖVDÜ

Matteuzzi, kendisi gibi eski bir model olan Padovani tarafından önce çekiç ve yumruklarla, ardından beyzbol sopasıyla ve son olarak da bahçeden aldığı bir bankla öldüresiye dövülürken çığlıklarını duyan kız kardeşi ile telefonda konuşuyordu.

Adamın takımı tarafından antrenmana alınmadıktan sonra Bologna’ya gittiği ve genç kadının evinin önünde pusuya yattığı belirtildi. Telefondaki kardeşinin sayesinde olay yerine polisler hızla gelse de hastaneye kaldırılan Matteuzzi hastanede yaşamını yitirdi.

SABOTE ETMEYE ÇALIŞMIŞ

Yerel medyaya göre çift yaklaşık bir yıldır birlikteydi ancak Alessandra Bologna’da yaşarken Padovani Sicilya’da çalıştığı için zamanlarının çoğunu ayrı geçirmişlerdi. Stefania, Ocak 2022’de kavga ettiklerini ve Alessandra’nın Bologna’daki evinde tabakları ve bir ışığı kırdığını iddia etti.

Ayrıldıktan sonra Padovani onu mesaj ve arama bombardımanına tuttu ve sonunda onu takip ettiği için polise ihbar etti.

Ancak bu onu durdurmadı ve komşuları daha önce yerel medyaya, arabasını sabote etmeye çalıştığını, sayacının dışarıdan bağlantısını kestiğini ve hatta balkonuna tırmanmaya çalıştığını söyledi.

Kıskıvrak yakalanan adamın davası dün görüldü… İtalyan yargısı hem kadını takip ettiği hem de öldürdüğü için futbolculuk kariyerinin yanı sıra mankenlik de yapan Padovani’ye müebbet hapis cezası verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir