Kılıçdaroğlu’nun korumaları CHP’li vekillere saldırdı!

CHP’nin 38. Olağan Kurultay’ında Kemal Kılıçdaroğlu‘nun korumalarının CHP’li üç vekili alandan çıkartmak için darp ettiği iddia edildi.

10haber’den Hazar Dost’un haberine göre, Özgür Özel kurultayda konuşmalar sürerken, çalışma yapmak için ekibini ofisine çağırdı.

Gelen mesaj sonrası İstanbul milletvekilleri olan Turhan Taşkın Özer ve Suat Özçağdaş kurultay salonunun çıkış kapısına yöneldi.

Ancak Kemal Kılıçdaroğlu’nun korumaları iki vekilin çıkışına izin vermedi. Çıkan tartışma bir süre sonra arbedeye dönerken, korumalar “vekil falan tanımam” diyerek iki vekile fiziksel müdahalede bulundu.

Turhan Taşkın Özer olayı doğrularken, “Vekil olduğumu söylememize rağmen açmadılar. Bana ve diğer vekil arkadaşlara dirsekleriyle müdahale ettiler. Sırtına vurdukları vekiller de oldu” ifadelerini kullandı.

CHP 38. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri seçiliyor

4 Kasım’da “İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kurultayı” sloganıyla başlayan ve genel başkan değişimiyle bir devri kapatan CHP 38. Olağan Kurultayı’nda, 60 üyeli Parti Meclisi (PM) ve 15 üyeli Yüksek Disiplin Kurulu belirlenecek.

Özgür Özel’in genel başkanlığa seçildiği Ankara Spor Salonu’ndaki kurultayda partinin kurultayın ardından en yetkili organı olan PM belirlenecek. Genel başkanlık seçimi için oy kullanan 1366 delege, 60 kişiden oluşan PM üyelerinin seçimi için de sandık başına gidecek. Bu kapsamda, PM üyeliği seçimleri için aday başvuruları Kurultay Divanı’nca kabul edilecek. Adayların sıra numaralarının belirlenmesi ve seçim için hazırlıkların tamamlanmasının ardından akşam saatlerinde PM üyelerinin seçimine geçilecek. Delegeler, kurultayın PM üyelerinin yanı sıra 15 kişiden oluşan YDK’nin üyelerini de seçecek.


TIKLAYIN – CHP 38. Olağan Kurultayı’nda 2. gün: Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri seçiliyor

TIKLAYIN – Özgür Özel’in PM’sinde “Zoom” toplantısına katılanlar yer almadı; Kılıçdaroğlu MYK’sından üç isim yeniden PM’ye girmeye aday

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu’nu destekleyen delegelerin bir kısmı kurultayın ikinci gününe kalmadı

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu dönemi bitti, yeni CHP Genel Başkanı Özgür Özel!

TIKLAYIN – Özgür Özel’den zafer konuşması: Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, ailesi, öğretmenleri ve delegelere teşekkür etti

GÖKÇER TAHİNCİOĞLU YAZDI – CHP’de 13 yıllık Kılıçdaroğlu dönemi seçim sandığında değil, kurultay sandığında kapandı; Özel-İmamoğlu dönemi başladı

TIKLAYIN  – Özgür Özel kimdir: Eczacılıktan, İmamoğlu’yla el ele CHP Genel Başkanlığı’na

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir