Samsung Galaxy S24 sızıntısı AI özelliklerini ortaya koyuyor

Samsung’un Galaxy S24 serisinin tanıtım etkinliğine yaklaştıkça, yeni telefonlar hakkında heyecan verici detaylar ortaya çıkıyor. En son sızıntı, Twitter kullanıcısı @MysteryLupin tarafından paylaşılan ve Samsung Galaxy S24 serisinin önemli yapay zeka özelliklerini sergileyen pazarlama materyallerinden geliyor.

Galaxy S24 serisine eklenen yapay zeka özelliklerinden biri Canlı Çeviri. Bu özellik, telefon görüşmelerini gerçek zamanlı olarak çevirebilir, böylece konuşmalar sırasında dil engellerini aşabilir.

Samsung Galaxy S24 serisinde bir diğer ilgi çekici özellik ise “Generative Edit” adı verilen, Google’ın Magic Editor aracına oldukça benzer bir özellik. Bu özellik, Google’ın sunduğu gibi fotoğraflardan istenmeyen nesneleri kaldırmanıza veya boş alanları doldurmanıza olanak tanıyor.

Samsung Galaxy S24 sızıntısı AI özelliklerini ortaya koyuyor

Ancak Magic Editor gibi, bu özellik de internet bağlantısı ve bir Samsung hesabı gerektiriyor. Samsung, cihaz üzerinde yapay zeka yeteneklerine sahip güçlü Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyi kullanıyor olsa da, bu özellik için hala buluta bağlı.

Ayrıca akıllı telefonlarla ilgili üç ek özellikten daha bahsediliyor. Bunlardan biri olan Gece Fotoğrafçılığı Zoom, yakınlaştırıldığında düşük ışıkta daha iyi fotoğraflar çekebilmenizi sağlıyor.

Yüksek Çözünürlük özelliği, telefonun ana kamerası tarafından desteklenen en yüksek çözünürlükte fotoğraf çekmenize imkan tanıyor. Bu, Galaxy S24 için 50MP, S24 ve S24 Ultra için ise 200MP olacak. Sonra, “daha parlak, daha düz bir ekran” sunan Ekran Görüntüleme özelliği var, bu da daha iyi görüntüleme ve etkileşim sağlıyor. Ancak, bu özelliklerin kullanıcı deneyimini geliştirmek için bir tür yapay zeka hilesi kullanıp kullanmadığı belirtilmiyor.

@MysteryLupin, S24 serisinin yüksek çözünürlüklü görsellerini de sızdırdı, ancak bunlar muhtemelen Samsung’un sızıntılara karşı aldığı önlemler nedeniyle hızla silindi. Ancak, cihazın yüksek kaliteli renderlarını zaten gördüğümüz için bu büyük bir kayıp değil.

Önceki sızıntılar ve Samsung’un web sitesinde kısa süreliğine görünen bir onay, Galaxy S24 serisinin 17 Ocak’ta tanıtılacağını işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir